Köszönet az elhivatottságért

2017. november 25., címkék: dobos károly-díj, imre sándor-díj, juhász zsófia-díj, kiss ferenc-díj, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, díjátadó

A Zsinat november 23-i ülésén átadták a Dobos Károly-, a Kiss Ferenc-, a Juhász Zsófia- és az Imre Sándor-díjakat, melyekkel a gyülekezeti, a diakóniai és az oktatásügyben végzett munkát méltatják.

Kitüntetésre jelölhetünk pedagógusokat

2017. március 22., címkék: makkai sándor-díj, imre sándor-díj

A Magyarországi Református Egyház Zsinata 1997-ben két református pedagógus kitüntetést alapított, mellyel 2017-ben immár 20. alkalommal ismerhetik el a pedagógusok teljesítményét.

Felhívás pedagógus kitüntetések tárgyában

2016. március 03., címkék: makkai sándor-díj, pályázat, Pályázat, imre sándor-díj

A 2016-os Makkai Sándor- és az Imre Sándor-díjra április 1-ig lehet pedagógusokat jelölni.

Maradandó példamutatás – díjátadók a Zsinat ülésén

2011. november 20., címkék: kitüntetés, makkai sándor-díj, XIII. Zsinat, kilencedik ülés, dobos károly díj, imre sándor-díj

A legörömtelibb pillanatai a Zsinat munkájának, amikor református testvéreink munkáját ismerhetjük el – mondta Huszár Pál, a MRE Zsinatának világi elnöke, amikor felvezette a XIII. Zsinat kilencedik ülésének második napján, november 18-án a diakóniai, pedagógiai és lelkészi díjak átadóját.

Döntöttek a zsinati díjak kitüntettjeiről

2011. május 27., címkék: makkai sándor-díj, kiss ferenc-díj, juhász zsófia-díj, imre sándor-díj, zsinati ülés, Hírek

A XIII. Zsinat hetedik ülésszakának második napján a zsinati tagok elfogadták a diakóniai, pedagógiai és lelkészi díjakra vonatkozó előterjesztéseket. A Kiss Ferenc-díjat, a Juhász Zsófia-díjat, az Imre Sándor-díjat és a Dobos Károly Lelkészi díjat a novemberi Zsinaton adják át, a Makkai Sándor-díj kitüntetettjeit az országos református tanévnyitó istentiszteleten, augusztus 27-én Budapesten köszöntik.

Mulasztások és lehetőségek - Beszélgetés Kálmán Attila iskolaigazgatóval

2009. december 28., címkék: kálmán attila, tatai gimnázium, Háttér, imre sándor-díj

„A gyermekek számára mi vagyunk a példaképek. Minden tanár, minden lelkész, minden szülő – akár szeretné, akár nem – példakép” – fogalmaz Kálmán Attila. A Pápai Református Kollégium Tatai Gimnáziumának igazgatójával az iskola egyik adventi reggeli áhítata előtt beszélgettünk az Isten által nyújtott lehetőségekről és a református oktatásról.